خانه ای قدیمی

این خانه از معدود خانه هایی در ازنا هست که طی 100 سال گذشته ساخته شده و افراد مختلفی در آن زندگی میکرده اند. این خانه در منطقه قدیم ازنا موسوم به (ده ازنا ) ساخته شده بود و تنها خانه باقی مانده از زمانهای قدیم بود و به نام خانه زمانی ها شناخته میشد. با گشت و گذاری بر منطقه قدیمی ازنا ، به یکباره برق از دیدگانم پرید و حال این خانه قدیمی و گلی را بسیار بد و خراب دیدم.

 

با خود گفتم کاری که نمیتوانم انجام دهم پس بهتر است چند عکس از آن تهیه کرده و آنرا نگه داری کنم تا بالاخره برای خود اثری شود و ایندگان از آن استفاده کنند. چند نمای خوب و زاویه های مختلف تهیه کرده و به دوستی که در آن نزدیکی ها بود گفتم یک اثر قدیمی و ناب پیدا کرده ام . ایشان سریعا چند عکس تهیه کرده و به بنده دادند.

البته این نما زیاد هم جالب نیست و نماهای بهتری هم موجود است ،ولی از هیچ بهتر است .

خانه زمانی ها - ازنا

بله میتوانید حدس بزنید .

بعد از چندی متوجه شدم این تنها خانه قدیمی از روی زمین محو شده و حتی سنگی هم از آن نمانده است. لودر ها کار خود را کرده بودند و خانه مثل پوست تخم مرغ صاف شده بود . از این ناراحت شدم که اصلا برنامه و مبنایی برای نگه داری یا معرفی یا لااقل تهیه تصویر و ... از مناطق قدیمی وجود ندارد و خوشحال از اینکه عکس خانه را گرفته و نگهداری کردم.

/ 1 نظر / 11 بازدید
شهره

سلام من هم خیلی متاسف شدم از سرنوشتی که برای این 100سال تنهایی ساختمان قدیمی ژیش اومد این درواقع یه فاجعه است