سه اثر قدیمی از شهر ازنا + یک مکان جدید

 

در این تصویر چهار سازه یا تاسیسات از شهر ازنا  را میبینید ، میتوانید آنان را حدس بزنید ؟از راست به چپ ,

1) مناره قدیمی مسجد صاحب الزمان (عج): در دوران پیش از انقلاب ساخته شده است و دارای ساختاری آجری است . هنوز عده ای بر یالای آن به طور سنتی اذان می گویند و تقریبا قدیمی ساز است .

2) مخزن آب لکوموتیوهای بخار : این منبع در سالهای قبل از جنگ جهانی دوم توسط انگلیسی ها ساخته شده است . لکوموتیوهای بخار در سالهای 1949 تا 1955  در ازنا آبگیری میکرده و به راه خود ادامه میدادند. این مخزن اکنون سالم وسترگ مانند روز اول سر جای خود باقی مانده است و برای ساکنان نزدیک به آن که در محل زندگی میکنند نمادی به یاد ماندنی است !

3)رستوران سلیمانی : این رستوران در نمای این عکس قرار گرفته است .

4) خیمه امام حسین: توسط خاندان عظیمی ساخته شده است و اکنون در مراسمات مختلف محل برپایی اجتماعات و عزاداری است .

 

سه مکان قدیمی از ازنا + یک مکان شناخته شده

/ 1 نظر / 76 بازدید
محمد

با سلام خدمت شما همشهری عزیز به استحضار جنابعالی میرساند جمعی از جوانان متعهد ازنا به پا خواستیم که ندای شهر مظلوممان را از طریق سایت خبری تحلیلی ازنا خبر به گوش همگان برسانیم و این امر میسر نمیشود مگر با کمک شما عزیزان که هم مدیر هم در فضای مجازی دستی دارید لذا خواهشمند است در هر زمینه ای: مقاله - جاذبه های ازنا - دست نوشته - علمی - گزارش کار - اخبار روز ازنا - ایثار و شهادت و.... بتوانید به ما کمک کنید به ازنا و به فرهنگ این شهر و به بهتر شناساندن این شهر به دیگران کمک کرده اید. شایان ذکر است که سایت مذکور توانسته جای خود را بین مخاطبین استانی و کشوری خود پیدا کند ممنونم آدرس: http://www.aznakhabar.ir/ ایمیل: mohammad_405_m@yahoo.com