چگونه «نقشه‌های گوگل» را در وبلاگمان نمایش بدهیم؟

تا پیش از این اگر کسی می‌خواست نقشه گوگل را در وبلاگش نشان دهد، یا باید از آن اسکرین‌شاتی می‌گرفت و در وبلاگ می‌گذاشت و یا از یک سری ترفند و سایت‌های خاص استفاده می‌کرد. حتی همین دیروز هم دیدم لینکی که در سایت بالاترین که ترفند این کار را توضیح می‌داد ، امتیاز بالایی گرفته بود.

اما از امروز گوگل خودش این کار را با دادن کد سرراستی ممکنمی‌کند. هر وقت در Google map بودید و از نمایی خوشتان آمد، روی link to this page کلیک کنید و بعد می‌توانید کد زیر Paste HTML to embed in website را در وبلاگ کپی‌پیست کنید.

- البته کار بهتر این است که روی Customize and preview embedded map هم کلیک کنید و پیش‌نمایشی از آنچه در وبلاگ نشان داده خواهد شد ببنید. می‌توانید طول و عرض نقشه را به تناسب عرض ستون وبلاگ انتخاب کنید.

در پیش‌نمایشی که نشان داده می‌شود اگر زوم کنید و هر یک از نماهای نقشه ، ماهواره و ترکیبی را انتخاب کنید ، هنگام نمایش نقشه در وبلاگ ، تصویر به همان صورت پیش‌نمایش خواهد بود.

/ 1 نظر / 39 بازدید
مبارز بلاگ

دفاع همچنان باقیست... در جبهه ای جدید به مبارزه برخواسته ایم و در این راه نیازمند پشتیبانی هستیم. منتظر بازید و نظرات شما هستیم. www.mobarezblog.mihanblog.com این ارسال به صورت خودکار انجام شده ولی پاسخ ها دنبال می شود.