طرح پارک ملی ازنا

 

شهرستان ازنا با حدود 1700 کیلومتر مربع در جوار سلسله جبال اشترانکوه در منطقه زاگرس قرار گرفته و از نظر طبیعی دارای بهترین مناطق بکر طبیعی و دیدنی ایران می باشد . وجود رشته کوه سر به فلک کشیده اشترانکوه ، دریاچه گهر ، تونل برفی ، منطقه ییلاقی و پهناور دربند ، کرچیان و طیان ، کوهستان سفید کوه کوچک و سفید کوه بزرگ که میتوان گفت متنوع ترین جانداران و گیاهان را در خود جای داده است ، ازنا را به قطب بزرگ گردشگری ایران بدل کرده است.

اشترانکوه ازنا

ازنا و رشته کوه اشترانکوه همیشه در طول سال ، در فصل گرما و سرما پوشیده از برف و یخ است و یخچالهای طبیعی ازنا و اشترانکوه با پهناوری بی نظیر چشم هر رهگذر خسته را نوازش می دهد تا دمی در این خنکای نسیم بیاساید و گرد خستگی را از تن برگیرد.

طرح پارک ملی ازنا

نظر به استعدادهای بی نظیر و فراوان طبیعی شهرستان ازنا و عوامل ذکر شده طرحی  پیشنهاد میگردد که امیدوارم همه مردم و مسئولان محترم نظر خود را در این باره بیان کنند و با نظران سازنده خودشان راهگشای حل مشکلات ازنا باشند.

Oshtorankuh

بنا بر این طرح با توجه به مرکزیت نسبی شهرستان ازنا در منطقه زاگرس میانی و همچنین قرار گرفتن در موقعیت های مختلفی که همگان میدانیم و نیاز به تکرار مکررات ندارد ، طرح پارک ملی ازنا به همگان پیشنهاد میگردد.

حال که ازنا از نظر صنعتی و تکنولوژی در سطح کمتر توسعه یافته قرار گرفته است و چه بهتر که از استعدادهای طبیعی و جاذبه های گردشگری نهایت استفاده را کرده و این طرح را به بوته اجرا گذاشت .

ازنا ، اشترانکوه ، روستای دره تخت

بر اساس این طرح کل محدوده جغرافیایی شهرستان ازنا بعنوان یکی از پارکهای ملی ایران معرفی میگردد زیرا بهتر است بگوییم جایی در ازنا وجود ندارد که جاذبه گردشگری نباشد و همه شهرستان ازنا ، نقاط دیدنی و تفریحی هستند .

پس چه بهتر که عموم مردم مناطق مختلف ایران در ماههای مختلف سال به پارک ملی ازنا برای دیدن و تفریح و سیاحت مراجعه کرده و این خود یکی از بهترین راههای جذب گردشگر و توریست به این منطقه میباشد. امید است با ارائه نظرات خود ما را در این موضوع مهم یاری کنید.

 

/ 14 نظر / 38 بازدید
نمایش نظرات قبلی

عالیه

گل گفتی جیگر

خوب حالا باید چکار کرد؟

شهروند ازنایی

طرح خوبیه ولی مسولین خوب نیستند

مهدی

پیوندتان مبارک

ازنا

این ازنا بر حسب اصل لانه کبوتری به ازای هر نفر یک پارک وجود دارد. آخه شهر به این کوچیکی این همه فضای سبز میخواد چکار!!!!!!

وبلاگ" خاطرات یک ازنایی" http://mynewpages.blogfa.com مرسی از وبلاگتون

دردهای کهنه ی یک شهر ( ازنا )

با این مسولین فکر نکنم طرحی که به نفع ازنا باشه اجرا بشه چون نه بومی هستند نه دلسوز پیشرفت ازنا براشون هدف نیست خراب کردن هدفشونه

سشي

سشي