حمید صوفی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حمید صوفی
آرشیو وبلاگ
      اینجا ازناست* (این وبلاگی گردشگری ، تاریخی و اجتماعی است)
طرح پارک ملی ازنا نویسنده: حمید صوفی - یکشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٠

 

شهرستان ازنا با حدود 1700 کیلومتر مربع در جوار سلسله جبال اشترانکوه در منطقه زاگرس قرار گرفته و از نظر طبیعی دارای بهترین مناطق بکر طبیعی و دیدنی ایران می باشد . وجود رشته کوه سر به فلک کشیده اشترانکوه ، دریاچه گهر ، تونل برفی ، منطقه ییلاقی و پهناور دربند ، کرچیان و طیان ، کوهستان سفید کوه کوچک و سفید کوه بزرگ که میتوان گفت متنوع ترین جانداران و گیاهان را در خود جای داده است ، ازنا را به قطب بزرگ گردشگری ایران بدل کرده است.

اشترانکوه ازنا

ازنا و رشته کوه اشترانکوه همیشه در طول سال ، در فصل گرما و سرما پوشیده از برف و یخ است و یخچالهای طبیعی ازنا و اشترانکوه با پهناوری بی نظیر چشم هر رهگذر خسته را نوازش می دهد تا دمی در این خنکای نسیم بیاساید و گرد خستگی را از تن برگیرد.

طرح پارک ملی ازنا

نظر به استعدادهای بی نظیر و فراوان طبیعی شهرستان ازنا و عوامل ذکر شده طرحی  پیشنهاد میگردد که امیدوارم همه مردم و مسئولان محترم نظر خود را در این باره بیان کنند و با نظران سازنده خودشان راهگشای حل مشکلات ازنا باشند.

Oshtorankuh

بنا بر این طرح با توجه به مرکزیت نسبی شهرستان ازنا در منطقه زاگرس میانی و همچنین قرار گرفتن در موقعیت های مختلفی که همگان میدانیم و نیاز به تکرار مکررات ندارد ، طرح پارک ملی ازنا به همگان پیشنهاد میگردد.

حال که ازنا از نظر صنعتی و تکنولوژی در سطح کمتر توسعه یافته قرار گرفته است و چه بهتر که از استعدادهای طبیعی و جاذبه های گردشگری نهایت استفاده را کرده و این طرح را به بوته اجرا گذاشت .

ازنا ، اشترانکوه ، روستای دره تخت

بر اساس این طرح کل محدوده جغرافیایی شهرستان ازنا بعنوان یکی از پارکهای ملی ایران معرفی میگردد زیرا بهتر است بگوییم جایی در ازنا وجود ندارد که جاذبه گردشگری نباشد و همه شهرستان ازنا ، نقاط دیدنی و تفریحی هستند .

پس چه بهتر که عموم مردم مناطق مختلف ایران در ماههای مختلف سال به پارک ملی ازنا برای دیدن و تفریح و سیاحت مراجعه کرده و این خود یکی از بهترین راههای جذب گردشگر و توریست به این منطقه میباشد. امید است با ارائه نظرات خود ما را در این موضوع مهم یاری کنید.

 

  نظرات ()
مطالب اخیر Bird's Sound Of Desert , Azna 2010 صدای پرندگان دشت های ازنا لزوم تدوین طرح تحول شهری ازنا آغاز سال 2014 میلادی منطقه حفاظت شده شامل سفیدکوه سیدمحمد خاتمی با حضور در منزل دکتر حسن روحانی با وی دیدار کرد. فشار خون سربند در گذر زمان زن کوهنورد که به طرز معجزه‌آسایی زنده مانده بود کوهنوردی را از سرگرفت راه‌آهن ازنا با جانفشانی‌ من به ثمر نشست ! نوروز 1391
کلمات کلیدی وبلاگ ازنا (٥) دورود الیگودرز (٢) جاپلق (٢) فرزیان (۱) مومن آباد (۱) سفید کوه (۱) اشتران کوه (۱) لرستان گهر (۱) اشترانکوه (۱) دورود (۱) azna (۱) ایران (۱) لرستان (۱)
دوستان من تبادل لینک منتظران مهدی ازنا وبلاگ چغاگرگ وبلاگ كوهدشت وطنم دلفان نداي زاگرس ازنا نیوز دردهاي كهنه يك شهر خاطرات يك ازنايي شهر من ازنا ازنا ، شهر ياران گروه تاريخ شهرستان ازنــا خبرگزاري كوهستان سرد اليگودرز اولين وبلاگ رسمي روستاي گندمينه مونوگرافي روستاي دوزان ايل ميوند - چهارلنگ بختياري ايل ميوند - چهارلنگ بختياري پايگاه خبري لرنا نفس پاك زاگرس دورود پايتخت طبيعت ايران نازنيني ازدره شهر ازنا شهر غیور مردان بختیاری ازنا خبر اخبار فناوری اطلاعات کلوب مدیران و متخصصان شبکه اجتماعی بهشت من