حمید صوفی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حمید صوفی
آرشیو وبلاگ
      اینجا ازناست* (این وبلاگی گردشگری ، تاریخی و اجتماعی است)
روش گرفتن پشتیبان از ویندوز با نرم افزار Northon Ghost 11.5.1 - ریکاوری لپ تاپ نویسنده: حمید صوفی - شنبه ٢۳ بهمن ۱۳۸٩

روش گرفتن پشتیبان از ویندوز با نرم افزار قوی 11.5.1Northon Ghost – ریکاوری لپ تاپ Dell

1-     قرار دادن نرم افزار Northon Ghost در داخل DVD Rom  و Restart  نمودن سیستم

2-     هنگام بالا آمدن سیستم کلید Delete  را چند بار فشار میدهیم تا به قسمت تنظیمات Bios  مادربرد وارد شود . این دکمه در لپ تاپ ها فرق دارد و ممکن است دکمه ای دیگر باشد.

3-     در تنظیمات مربوط به Boot  ( با توجه به نوع مادربرد کامپیوتر ) ، اولین راه انداز سیستم ( Firstboot Device  ) را DVD Rom  قرار می دهیم . و دکمه F10  را زده تا تغییرات ذخیره شود و مجددا سیستم را راه اندازی میکنیم .

4-     در این حالت سیستم باید از روی DVD  بوت شود و صفحه Hiren's Boot CD 11.0  به نمایش درآید . و گرینه دوم Dos Program  را انتخاب می نماییم. و گزینه Backup Tools  را برگزینید.

5-     در لیست باز شده گزینه Northon Ghost 11.5.1 را انتخاب و در آخر گزینه Ghost ( Normal )  را را انتخاب میکنیم. در این حالت سیستم پیام هایی در هنگام اجرای نرم افزار می دهند که کافیست گزینه های پیش فرض را انتخاب و کلید Enter  را از روی صفحه کلید فشار دهید.

6-     در این مرحله نیز هنگامی که پیام Run Northon Ghost  را مشاهده کردید  گزینه Yes  را انتخاب کنید تا نرم افزار Northon Ghost  اجرا شود.

7-     از منوی قرار گرفته در سمت چپ به قسمت Local > Partition  رفته و گزینه To Image  را انتخاب کنید . هارد دیسک رایانه خود را انتخاب و بر روی Ok  کلیک کنید . سپس در پنجره باز شده پارتیشنی که سیستم عامل بر روی آن نصب شده است را انتخاب کنید. در این حالت برنامه مسیری را برای ذخیره فایل Image  از شما درخواست می نماید که شما باید مسیر را مشخص کرده و یک نام برای آن انتخاب کنید.

8-     در پنجره ای که باز شده گزینه High  را انتخاب کنید که باعث می شود داده ها بصورت فشرده ذخیره شود و در پایان روی Yes کلیک کنید تا مراحل Backup  گیری آغاز شود. پس از پایان مراحل پشتیبان گیری ،‌می توانید سیستم خود را Restart  کرده وارد ویندوز شوید و با خیال راحت از سیستم خود استفاده کنید.

 

 

توجه :

در صورتی که موفق به پشتیبان گرفتن و یا ریکاوری نشدید ،‌خودتات را اذیت نکنید . می توان با برنامه  Acronis True Image   که یک برنامه بسیار عالی است این کار را انجام دهید . این برنامه در مجموعه نرم افزاری شرکت پرند موجود می باشد . خودم با برنامه نورتون گاوس کار کردم وموفق نشدم ولی با برنامه آکرونیس ترو ایمیج موفق شدم .در ضمن بهتر است در ابتدای نصب ویندوز پشتیبان گرفته و بعد برنامه ها را نصب کرد. یادآور میشود تهیه نسخه پشتیبان از ویندوز حجم زیادی در حدود چند گیگ نیاز دارد . موفق باشید.

 

در صورت بروز مشکل در ویندوز و بازگردانی آن مراحل زیر را طی میکنیم.

Recovery System  رکاوری سیستم

 

1-     برای انجام مراحل بازریابی مجددا برنامه Northon Ghost  را مطابق مراحل قبلی که گفته شده اجرا میکنیم. پس از اجرای کامل برنامه از منوی سمت چپ به Local > Partition رفته ولی این بار گزینه From Image  را انتخاب میکنیم.

2-     به مسیری که فایل Image  را ذخیره کرده بودید رفته و آنرا انتخاب کنید. پس از آن برنامه از شما نام هارد و پارتیشنی که Image  باید در آن بازگردانی شود را سوال می کند. دقت شود پارتیشنی که سیستم عامل بر روی آن است را انتخاب کنید. چنانچه پارتیشن صحیح را انتخاب نکنید یا اشتباه انتخاب کنید ،‌اطلاعات آن پارتیشن از بین می رود.

3-     پس از انتخاب پارتیشنی که سیستم عامل بر روی آن است ،‌نرم افزار به شما اخطار می دهد که اطلاعات Image با طلاعات پارتیشنی که انتخاب کرده بودید جایگزین خواهد شد. شما باید بر روی Yes کلیک کرده تا عملیات بازیابی اطلاعات صورت پذیرد. پس از اتمام مراحل بازیابی ، از نرم افزار خارج شده و کامپیوتر را Restart  کنید. و تنظیمات Bios  سیستم عامل را به حالت اولیه بازگردانید. با راه اندازی مجدد دستگاه مشاهده میکنید که همه چیز به حالت اولیه خود بازگشته و دیگر نیازی به نصب مجدد ویندوز و نرم افزارها نیست.

 

  نظرات ()
مطالب اخیر Bird's Sound Of Desert , Azna 2010 صدای پرندگان دشت های ازنا لزوم تدوین طرح تحول شهری ازنا آغاز سال 2014 میلادی منطقه حفاظت شده شامل سفیدکوه سیدمحمد خاتمی با حضور در منزل دکتر حسن روحانی با وی دیدار کرد. فشار خون سربند در گذر زمان زن کوهنورد که به طرز معجزه‌آسایی زنده مانده بود کوهنوردی را از سرگرفت راه‌آهن ازنا با جانفشانی‌ من به ثمر نشست ! نوروز 1391
کلمات کلیدی وبلاگ ازنا (٥) دورود الیگودرز (٢) جاپلق (٢) فرزیان (۱) مومن آباد (۱) سفید کوه (۱) اشتران کوه (۱) لرستان گهر (۱) اشترانکوه (۱) دورود (۱) azna (۱) ایران (۱) لرستان (۱)
دوستان من تبادل لینک منتظران مهدی ازنا وبلاگ چغاگرگ وبلاگ كوهدشت وطنم دلفان نداي زاگرس ازنا نیوز دردهاي كهنه يك شهر خاطرات يك ازنايي شهر من ازنا ازنا ، شهر ياران گروه تاريخ شهرستان ازنــا خبرگزاري كوهستان سرد اليگودرز اولين وبلاگ رسمي روستاي گندمينه مونوگرافي روستاي دوزان ايل ميوند - چهارلنگ بختياري ايل ميوند - چهارلنگ بختياري پايگاه خبري لرنا نفس پاك زاگرس دورود پايتخت طبيعت ايران نازنيني ازدره شهر ازنا شهر غیور مردان بختیاری ازنا خبر اخبار فناوری اطلاعات کلوب مدیران و متخصصان شبکه اجتماعی بهشت من