حمید صوفی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حمید صوفی
آرشیو وبلاگ
      اینجا ازناست* (این وبلاگی گردشگری ، تاریخی و اجتماعی است)
پل ازنا کی تکمیل میشود نویسنده: حمید صوفی - جمعه ۸ بهمن ۱۳۸٩

از زمان ساخت جاده ارتباطی اصفهان اهواز که شهر کوچک ازنا را هم به این دو شهر متصل میکرد شاید نزدیک به 60 سال گذشته باشد. آن زمان تعداد اتومبیل های ایران بسیار کمتر از امروز بود و در نتیجه نیازی برای ساخت و سازهای بناهای بزرگ نیاز نمی شد.

پل اصغر آباد که دوسوی شهر ازنا را به هم متصل میکند هم در آن زمان ساخته شد و انصافا به طور اساسی و محکم بنا شده بود. بعد از گذشت این زمان و نیاز به توسعه این پل که اکنون دیگر نمیتواند نیازهای شهر را جبران کند شهرداری ازنا طرح تعریض این پل را به مرحله اجرا درآورده است و با احداث یک خاکریز بسیار غیر استاندارد کار را شروع کرده و با شروع فصل سرما و تاثیر بد سرمای قطبی ازنا بر بتن ، این کار به امان خدا رها شده و تعطیل گردیده است .

 خلایق ازنا نیز هر روز مجبورند برای تردد از خاکریزی که بر روی رودخانه ریخته شده و هر زمان ترس از وقوع سیل بر رودخانه میرود عبور کنند.

امید است هرچه زودتر شاهد تکمیل و افتتاح این قدیمی باشیم. انشاالله

 

  نظرات ()
مطالب اخیر Bird's Sound Of Desert , Azna 2010 صدای پرندگان دشت های ازنا لزوم تدوین طرح تحول شهری ازنا آغاز سال 2014 میلادی منطقه حفاظت شده شامل سفیدکوه سیدمحمد خاتمی با حضور در منزل دکتر حسن روحانی با وی دیدار کرد. فشار خون سربند در گذر زمان زن کوهنورد که به طرز معجزه‌آسایی زنده مانده بود کوهنوردی را از سرگرفت راه‌آهن ازنا با جانفشانی‌ من به ثمر نشست ! نوروز 1391
کلمات کلیدی وبلاگ ازنا (٥) دورود الیگودرز (٢) جاپلق (٢) فرزیان (۱) مومن آباد (۱) سفید کوه (۱) اشتران کوه (۱) لرستان گهر (۱) اشترانکوه (۱) دورود (۱) azna (۱) ایران (۱) لرستان (۱)
دوستان من تبادل لینک منتظران مهدی ازنا وبلاگ چغاگرگ وبلاگ كوهدشت وطنم دلفان نداي زاگرس ازنا نیوز دردهاي كهنه يك شهر خاطرات يك ازنايي شهر من ازنا ازنا ، شهر ياران گروه تاريخ شهرستان ازنــا خبرگزاري كوهستان سرد اليگودرز اولين وبلاگ رسمي روستاي گندمينه مونوگرافي روستاي دوزان ايل ميوند - چهارلنگ بختياري ايل ميوند - چهارلنگ بختياري پايگاه خبري لرنا نفس پاك زاگرس دورود پايتخت طبيعت ايران نازنيني ازدره شهر ازنا شهر غیور مردان بختیاری ازنا خبر اخبار فناوری اطلاعات کلوب مدیران و متخصصان شبکه اجتماعی بهشت من