حمید صوفی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حمید صوفی
آرشیو وبلاگ
      اینجا ازناست* (این وبلاگی گردشگری ، تاریخی و اجتماعی است)
خانه ای قدیمی نویسنده: حمید صوفی - جمعه ٩ بهمن ۱۳۸۸

این خانه از معدود خانه هایی در ازنا هست که طی 100 سال گذشته ساخته شده و افراد مختلفی در آن زندگی میکرده اند. این خانه در منطقه قدیم ازنا موسوم به (ده ازنا ) ساخته شده بود و تنها خانه باقی مانده از زمانهای قدیم بود و به نام خانه زمانی ها شناخته میشد. با گشت و گذاری بر منطقه قدیمی ازنا ، به یکباره برق از دیدگانم پرید و حال این خانه قدیمی و گلی را بسیار بد و خراب دیدم.

 

با خود گفتم کاری که نمیتوانم انجام دهم پس بهتر است چند عکس از آن تهیه کرده و آنرا نگه داری کنم تا بالاخره برای خود اثری شود و ایندگان از آن استفاده کنند. چند نمای خوب و زاویه های مختلف تهیه کرده و به دوستی که در آن نزدیکی ها بود گفتم یک اثر قدیمی و ناب پیدا کرده ام . ایشان سریعا چند عکس تهیه کرده و به بنده دادند.

البته این نما زیاد هم جالب نیست و نماهای بهتری هم موجود است ،ولی از هیچ بهتر است .

خانه زمانی ها - ازنا

بله میتوانید حدس بزنید .

بعد از چندی متوجه شدم این تنها خانه قدیمی از روی زمین محو شده و حتی سنگی هم از آن نمانده است. لودر ها کار خود را کرده بودند و خانه مثل پوست تخم مرغ صاف شده بود . از این ناراحت شدم که اصلا برنامه و مبنایی برای نگه داری یا معرفی یا لااقل تهیه تصویر و ... از مناطق قدیمی وجود ندارد و خوشحال از اینکه عکس خانه را گرفته و نگهداری کردم.

  نظرات ()
مطالب اخیر Bird's Sound Of Desert , Azna 2010 صدای پرندگان دشت های ازنا لزوم تدوین طرح تحول شهری ازنا آغاز سال 2014 میلادی منطقه حفاظت شده شامل سفیدکوه سیدمحمد خاتمی با حضور در منزل دکتر حسن روحانی با وی دیدار کرد. فشار خون سربند در گذر زمان زن کوهنورد که به طرز معجزه‌آسایی زنده مانده بود کوهنوردی را از سرگرفت راه‌آهن ازنا با جانفشانی‌ من به ثمر نشست ! نوروز 1391
کلمات کلیدی وبلاگ ازنا (٥) دورود الیگودرز (٢) جاپلق (٢) فرزیان (۱) مومن آباد (۱) سفید کوه (۱) اشتران کوه (۱) لرستان گهر (۱) اشترانکوه (۱) دورود (۱) azna (۱) ایران (۱) لرستان (۱)
دوستان من تبادل لینک منتظران مهدی ازنا وبلاگ چغاگرگ وبلاگ كوهدشت وطنم دلفان نداي زاگرس ازنا نیوز دردهاي كهنه يك شهر خاطرات يك ازنايي شهر من ازنا ازنا ، شهر ياران گروه تاريخ شهرستان ازنــا خبرگزاري كوهستان سرد اليگودرز اولين وبلاگ رسمي روستاي گندمينه مونوگرافي روستاي دوزان ايل ميوند - چهارلنگ بختياري ايل ميوند - چهارلنگ بختياري پايگاه خبري لرنا نفس پاك زاگرس دورود پايتخت طبيعت ايران نازنيني ازدره شهر ازنا شهر غیور مردان بختیاری ازنا خبر اخبار فناوری اطلاعات کلوب مدیران و متخصصان شبکه اجتماعی بهشت من